Rapport: Födelse, först född I
Beskrivning: Visar alla personer i ordning från först till sist födda
Träffar 34851 till 34900 av 38129 » Kommaseparerad CSV-fil
«Föregående «1 ... 694 695 696 697 698 699 700 701 702 ... 763» Nästa»
# | Person-ID | Fullständigt namn | Födelsedag | Födelseort |
---|---|---|---|---|
34851 | I4867 | LEDIN GIFT BERGLUND, Dagny ELISABETH | 27 Jan 1910 | Stockholms Matteus församling, Stockholm (AB) |
34852 | I48359 | GYLLSTRÖM GIFT NILSSON, Ester Charlotta Kristina | 28 Jan 1910 | Edshyddan, Nacka församling, Nacka (AB) |
34853 | I9962 | OLSSON, Egon Valdemar | 10 Feb 1910 | Sandåkra 14, Skurups församling, Skurup (M) |
34854 | I18911 | ANDERSSON GIFT ANDERSSON, Anna MARGARETA Sofia | 10 Feb 1910 | Möjnäs, Ytterselö församling, Strängnäs (D) |
34855 | I26916 | JÖNSSON, Karl Malte | 20 Feb 1910 | Landskrona, Landskrona församling, Landskrona (M) |
34856 | I20469 | OLSSON, Henry Fabian | 22 Feb 1910 | Malmö Sankt Pauli församling, Malmö (M) |
34857 | I34229 | ANDERSSON, John Gunnar | 23 Feb 1910 | Eslövs järnvägsstation, Västra Sallerups församling, Eslöv (M) |
34858 | I31832 | SJÖSTRÖM, Emil Henry | 1 Mar 1910 | Malmö Sankt Petri församling, Malmö (M) |
34859 | I278 | ERIKSSON, Karl GUSTAV | 3 Mar 1910 | Glimminge 4, Bolshögs församling, Simrishamn (L) |
34860 | I4855 | KIHLSTRÖM GIFT PERSSON, Aina MARGARETA Viola | 4 Mar 1910 | Stockholms Adolf Fredriks församling, Stockholm (AB) |
34861 | I30031 | HANSSON, TURE Julius | 5 Mar 1910 | Elestorp 1, Ekeby församling, Bjuv (M) |
34862 | I20638 | WALLDÉN, Malte Birger | 6 Mar 1910 | Herrestorp 1, Vellinge församling, Vellinge (M) |
34863 | I24538 | KIHLSTRÖM, Carl Helge | 10 Mar 1910 | Övre Svärdsjö, Stora Tuna församling, Borlänge (W) |
34864 | I24539 | KIHLSTRÖM, Helga Lovisa | 10 Mar 1910 | Övre Svärdsjö, Stora Tuna församling, Borlänge (W) |
34865 | I20342 | SCHÖNSTRÖM GIFT OLSSON, RUT Linnéa | 20 Mar 1910 | Kristianstad 69, Kristianstads stadsförsamling, Kristianstad (L) |
34866 | I10853 | HULT, Karl GUNNAR | 24 Mar 1910 | Brattefors, Ödeborgs församling, Färgelanda (P) |
34867 | I12 | ERIKSSON, GÖSTA Hugo | 29 Mar 1910 | Högestad 37, Högestads församling, Ystad (M) |
34868 | I46278 | NILSSON, Nils Edvin | 31 Mar 1910 | Gyllebo, Genarps församling, Lund (M) |
34869 | I56836 | ENGSTRÖM GIFT BYTTNER, Edit Karolina | 4 Apr 1910 | Mellanfjärden, Jättendals församling, Nordanstig (X) |
34870 | I37489 | JÖNSSON NILSSON ALTENGÅRD, Birger Vilhelm | 6 Apr 1910 | Katslösa 12, Katslösa församling, Skurup (M) |
34871 | I35024 | OLSÉN, John Vilhelm | 15 Apr 1910 | Gössäter, Fullösa församling, Götene (R) |
34872 | I8209 | PERSSON GIFT HANSSON, Signe Alice | 17 Apr 1910 | Malmö Sankt Johannes församling, Malmö (M) |
34873 | I32180 | ANDERSSON SVENSSON GIFT NORMAN GIFT MATTSSON, Kristina Amalia | 20 Apr 1910 | Vågdalen, Ströms församling, Strömsund (Z) |
34874 | I32181 | ANDERSSON SVENSSON GIFT PERSSON, Karin Benedikta | 20 Apr 1910 | Vågdalen, Ströms församling, Strömsund (Z) |
34875 | I47473 | BECKER GIFT GRANLUND, Marta Lilian Viola | 20 Apr 1910 | Ängelholm, Ängelholms församling, Ängelholm (L) |
34876 | I56724 | ANDERSSON GIFT KNUTSSON, Edit Linnéa | 23 Apr 1910 | Övraby 20, Övraby församling, Tomelilla (L) |
34877 | I7031 | ERIKSSON, Elis ÖSTEN | 24 Apr 1910 | Statsås, Vilhelmina församling, Vilhelmina (AC) |
34878 | I34989 | KARLSSON, Karl ERIK Algot | 25 Apr 1910 | Svineviken, Röra församling, Orust (O) |
34879 | I21021 | HAGMAN, Karl Axel Ferdinand | 28 Apr 1910 | Malmö Sankt Johannes församling, Malmö (M) |
34880 | I50463 | KARLSSON AHLÉN GIFT KARLSSON, MAJKEN Valborg Alice | 30 Apr 1910 | Lästringe församling, Nyköping (D) |
34881 | I30502 | HANSSON GIFT JOHNSSON, Hedvig Valborg | 1 Maj 1910 | Raus 4, Raus församling, Helsingborg (M) |
34882 | I3032 | EKELUND, GUNNAR Gustaf | 6 Maj 1910 | Trelleborg 65, Trelleborgs församling, Trelleborg (M) |
34883 | I26623 | LUND, Willy Agne Gehard | 6 Maj 1910 | Malmö Sankt Johannes församling, Malmö (M) |
34884 | I30871 | ELLIOT GIFT KRONVALL, Ellen Maria | 9 Maj 1910 | Ellinge gård, Västra Sallerups församling, Eslöv (M) |
34885 | I5046 | PERSSON, THOR Harry Valdemar | 11 Maj 1910 | Brodal 11, Borås församling, Borås (P) |
34886 | I26914 | NILSSON SVAN/SVAHN, Tage Helmer | 17 Maj 1910 | Kvidinge 8, Kvidinge församling, Åstorp (L) |
34887 | I23191 | ALDÉN, Uno Arnold Napoleon | 21 Maj 1910 | Västra Ormsjö, Dorotea församling, Dorotea (AC) |
34888 | I24400 | LINDÉN, BROR Otto Fredrik | 22 Maj 1910 | Ystads stadsförsamling, Ystad (M) |
34889 | I30516 | NILSSON GIFT CARLSSON, Sonja Elna Margareta | 22 Maj 1910 | Raus församling, Helsingborg (M) |
34890 | I29542 | NILSSON, ANDERS | 25 Maj 1910 | Östra Skrävlinge 12, Husie församling, Malmö (M) |
34891 | I52372 | JANSSON GIFT OLSSON, ANNA Maria | 28 Maj 1910 | Öje 3, Järvsö församling, Ljusdal (X) |
34892 | I52989 | JOHANNESSON GIFT ÅKESSON, Gerda Elisabet | 31 Maj 1910 | Sånna, Traryds församling, Markaryd (G) |
34893 | I54663 | NYGREN, Lars Lennart | 2 Jun 1910 | Södertälje stadsförsamling, Södertälje (AB) |
34894 | I31824 | HANSSON GIFT MÅRTENSSON, Rut Amalia | 4 Jun 1910 | Äspö 2, Äspö församling, Trelleborg (M) |
34895 | I46019 | PERSSON BERGKVIST, Sten Emanuel | 9 Jun 1910 | Gustavsfors, Gustav Adolfs församling, Hagfors (S) |
34896 | I29955 | PERSSON JOHANSSON WEBRANT, Egon Valentin | 11 Jun 1910 | Gödelöv 24, Gödelövs församling, Lund (M) |
34897 | I46399 | PERSSON, Henning Bernhard | 13 Jun 1910 | Trulseryd, Villie församling, Skurup (M) |
34898 | I2651 | ANDERSSON, Erik Olof | 15 Jun 1910 | Svärdsjö församling, Falun (W) |
34899 | I4165 | WALLDÉN, Hans ERIK Sigvard | 19 Jun 1910 | Södra Svalöv 5, Svalövs församling, Svalöv (M) |
34900 | I20211 | PERSSON, Claës Henry | 19 Jun 1910 | Össjö 3, Össjö församling, Ängelholm (L) |
«Föregående «1 ... 694 695 696 697 698 699 700 701 702 ... 763» Nästa»