Rapport: Födelse, först född I
Beskrivning: Visar alla personer i ordning från först till sist födda
Träffar 25501 till 25550 av 38135 » Kommaseparerad CSV-fil
«Föregående «1 ... 507 508 509 510 511 512 513 514 515 ... 763» Nästa»
# | Person-ID | Fullständigt namn | Födelsedag | Födelseort |
---|---|---|---|---|
25501 | I27058 | ANDERSSON, HANS | 9 Apr 1820 | Gärarp 18, Tosterups församling, Tomelilla (L) |
25502 | I9658 | HENRIKSSON ÖSTERGREN, Johan Henrik | 10 Apr 1820 | Badlingsta, Huddinge församling, Huddinge (AB) |
25503 | I374 | OLSSON, NILS | 11 Apr 1820 | Slimminge 12, Slimminge församling, Skurup (M) |
25504 | I3458 | TRULSSON, LARS | 15 Apr 1820 | Kruseboda, Örkeneds församling, Osby (L) |
25505 | I56994 | ANDERSDOTTER, ELSE/ELSA | 30 Apr 1820 | Borrestad 9, Östra Sönnarslövs församling, Kristianstad (L) |
25506 | I10270 | PERSDOTTER GIFT HALLBECK, CHRISTINA | 9 Maj 1820 | Stenestad 3, Stenestads församling, Svalöv (M) |
25507 | I10786 | SVENSSON, Anders Gustaf | 9 Maj 1820 | Hyltna dragontorp Moen, Ödestugu församling, Jönköping (F) |
25508 | I2418 | BENGTSDOTTER, ELNA | 16 Maj 1820 | Östra Kärrstorp 6, Östra Kärrstorps församling, Sjöbo (M) |
25509 | I1340 | RASMUSSON SCHÖNSTRÖM, GÖRAN | 18 Maj 1820 | Häggenäs, Fulltofta församling, Hörby (M) |
25510 | I27974 | MÅNSSON, CARL | 19 Maj 1820 | Ekhults torp, Örkeneds församling, Osby (L) |
25511 | I39164 | NILSSON, PER | 19 Maj 1820 | Sjörup 15, Sjörups församling, Ystad (M) |
25512 | I46941 | MÅNSDOTTER HJELTE, ANNA | 25 Maj 1820 | Hököpinge 7, Hököpinge församling, Vellinge (M) |
25513 | I15651 | JÖNSDOTTER, BENGTA | 26 Maj 1820 | Gryby, Borlunda församling, Eslöv (M) |
25514 | I21444 | NILSDOTTER, BENGTA | 27 Maj 1820 | Östra Kattarp 1, Södra Sallerups församling, Malmö (M) |
25515 | I8373 | CARLSDOTTER LUNDBERG, CAJSA | 1 Jun 1820 | Geijersholm, Gustav Adolfs församling, Hagfors (S) |
25516 | I9416 | PERSDOTTER STRANDBERG, Anna Maria | 1 Jun 1820 | Röstånga, Röstånga församling, Svalöv (M) |
25517 | I53003 | MÅNSDOTTER, ANNA | 2 Jun 1820 | Bjäresjö 8, Bjäresjö församling, Ystad (M) |
25518 | I7840 | SVENSSON LANDQVIST, Carl Otto | 13 Jun 1820 | Bromyr, Utby församling, Mariestad (R) |
25519 | I28738 | OLSDOTTER ISGREN, ELNA | 15 Jun 1820 | Tegelladan, Slimminge församling, Skurup (M) |
25520 | I31611 | HÅKANSDOTTER, Anna Maria | 15 Jun 1820 | Råby 5, Ljungby församling, Kalmar (H) |
25521 | I40431 | WESTFELT GIFT HAGSTEN, Charlotta Elisabet Stephania | 19 Jun 1820 | Angersby, Sunne församling, Sunne (S) |
25522 | I8716 | NILSDOTTER, ANNA | 21 Jun 1820 | Stora Isie 13, Hemmesdynge församling, Trelleborg (M) |
25523 | I54794 | RASMUSDOTTER, JOHANNA | 27 Jun 1820 | Rovehus, Kågeröds församling, Svalöv (M) |
25524 | I8065 | ADAMSDOTTER, Anna Stina | 28 Jun 1820 | Torpa församling, Ydre (E) |
25525 | I27863 | VON PLATEN, Ida Emelie Julie | 2 Jul 1820 | Ängelholms församling, Ängelholm (L) |
25526 | I8744 | TRULSSON, LARS | 5 Jul 1820 | Trelleborgs landsförsamling, Trelleborg (M) |
25527 | I9568 | JOHANSSON BOHM, Anders Gustaf | 7 Jul 1820 | Orrtorp, Brännkyrka församling, Stockholm (AB) |
25528 | I1080 | NILSSON, ERIK | 11 Jul 1820 | Hässleberga 2, Lyngby församling, Lund (M) |
25529 | I28161 | NILSDOTTER, GUNILLA | 13 Jul 1820 | Norraby backstuga, Sireköpinge församling, Svalöv (M) |
25530 | I22933 | NILSDOTTER, ANNA | 23 Jul 1820 | Stora Herrestads församling, Ystad (M) |
25531 | I11721 | PERSDOTTER, ANNA | 9 Aug 1820 | Vekerum, Mörrums församling, Karlshamn (K) |
25532 | I20861 | BENGTSSON, ANDREAS | 12 Aug 1820 | Källstorps torp, Perstorps församling, Perstorp (L) |
25533 | I38694 | JÖNSSON KRONA, HANS | 15 Aug 1820 | Västra Torp 23, Lilla Isie församling, Trelleborg (M) |
25534 | I25938 | NILSDOTTER, BENGTA | 20 Aug 1820 | Laxmans Åkarp 4, Fjelie församling, Lomma (M) |
25535 | I1061 | NILSDOTTER, ANNA | 21 Aug 1820 | Esarpshus 4, Esarps församling, Staffanstorp (M) |
25536 | I725 | JÖNSSON, PER | 23 Aug 1820 | Everlöv 11, Everlövs församling, Sjöbo (M) |
25537 | I3830 | PERSDOTTER, KJERSTIN | 23 Aug 1820 | Lomma 5, Lomma församling, Lomma (M) |
25538 | I38968 | ÅKESDOTTER, ANNA | 26 Aug 1820 | Stora Uppåkra 4, Stora Uppåkra församling, Staffanstorp (M) |
25539 | I8967 | JÖNSDOTTER, MARNA | 27 Aug 1820 | Flädie 2, Flädie församling, Lomma (M) |
25540 | I1640 | ANDERSDOTTER, ANNA | 28 Aug 1820 | Skurup 16, Skurups församling, Skurup (M) |
25541 | I12064 | PERSDOTTER, BOEL | 29 Aug 1820 | Skammarp 4, Bjärshögs församling, Svedala (M) |
25542 | I20729 | HANSSON, SVEN | 7 Sep 1820 | Ättarp 7, Gödelövs församling, Lund (M) |
25543 | I3564 | NILSSON THULIN, LUDVIG | 11 Sep 1820 | Öveds församling, Sjöbo (M) |
25544 | I28721 | ANDERSDOTTER, BOEL | 21 Sep 1820 | Ilstorps församling, Sjöbo (M) |
25545 | I10760 | PERSSON, LARS | 22 Sep 1820 | Örsjö 22, Örsjö församling, Skurup (M) |
25546 | I19111 | HANSDOTTER, CATHARINA | 22 Sep 1820 | Hässja 3, Alfta församling, Ovanåker (X) |
25547 | I35611 | ANDERSDOTTER, ANNA | 25 Sep 1820 | Lilla Styröd, Sövde församling, Sjöbo (M) |
25548 | I8745 | MÅRTENSDOTTER, KARNA | 26 Sep 1820 | Hermanstorp 7, Rängs församling, Vellinge (M) |
25549 | I37108 | LINDGREN, JOHANNES | 30 Sep 1820 | Dunkers församling, Flen (D) |
25550 | I8581 | STAF, Carl Magnus | 1 Okt 1820 | Gärdhems församling, Trollhättan (P) |
«Föregående «1 ... 507 508 509 510 511 512 513 514 515 ... 763» Nästa»