Rapport: Födelse, först född I
Beskrivning: Visar alla personer i ordning från först till sist födda
Träffar 24501 till 24550 av 38136 » Kommaseparerad CSV-fil
«Föregående «1 ... 487 488 489 490 491 492 493 494 495 ... 763» Nästa»
# | Person-ID | Fullständigt namn | Födelsedag | Födelseort |
---|---|---|---|---|
24501 | I54045 | ABRAHAMSDOTTER, Anna Lisa | 8 Jun 1812 | Soldattorp, Tutaryds muraregård, Tutaryds församling, Ljungby (G) |
24502 | I6733 | LARSSON, LARS | 11 Jun 1812 | Dalasjö, Vilhelmina församling, Vilhelmina (AC) |
24503 | I37591 | PETERSSON, PETER | 14 Jun 1812 | Bökegöl, Augerums församling, Karlskrona (K) |
24504 | I48589 | JOHANSSON, CARL | 17 Jun 1812 | Knälsberg, Tingsås församling, Tingsryd (G) |
24505 | I25846 | OLSSON, PER | 21 Jun 1812 | Bökesåkrahus, Lyngby församling, Lund (M) |
24506 | I8965 | JÖNSSON, MÅNS | 24 Jun 1812 | Flädie 2, Flädie församling, Lomma (M) |
24507 | I25456 | ESBJÖRNSSON LIND, SVEN | 2 Jul 1812 | Bäckholmen, Ravlunda församling, Simrishamn (L) |
24508 | I4781 | WIRSEN GIFT AF PETERSENS, Sigrid Hildegard | 7 Jul 1812 | Stockholm (AB) |
24509 | I6106 | BENGTSDOTTER, ANNA | 8 Jul 1812 | Frihult 2, Sövde församling, Sjöbo (M) |
24510 | I10792 | JOHANSSON/JONSSON, Lars Gustaf | 9 Jul 1812 | Rödjorna, Bankeryds församling, Jönköping (F) |
24511 | I8940 | RASMUSSON, LARS | 12 Jul 1812 | Käglinge 5, Glostorps församling, Malmö (M) |
24512 | I10872 | ANDERSSON, PER | 12 Jul 1812 | Gökerud, Torps församling, Färgelanda (P) |
24513 | I15731 | NILSSON, ANDERS | 14 Jul 1812 | Stora Råby 10, Stora Råby församling, Lund (M) |
24514 | I1091 | ANDERSSON, JACOB | 23 Jul 1812 | Nymölle 1, Genarps församling, Lund (M) |
24515 | I2008 | JEPPSSON FÄLTMAN, SVEN | 23 Jul 1812 | Stanstorp, Nevishögs församling, Staffanstorp (M) |
24516 | I18928 | OLSDOTTER, KERSTIN | 26 Jul 1812 | Evaryd, Bräkne-Hoby församling, Ronneby (K) |
24517 | I24683 | HÅKANSSON, INGEMAR | 29 Jul 1812 | Rickardshult, Vislanda församling, Alvesta (G) |
24518 | I38663 | PERSDOTTER, Sara Stina | 30 Jul 1812 | Allstad, Nora församling, Kramfors (Y) |
24519 | I3374 | JÖNSSON THOMAEUS, ANDREAS | 2 Aug 1812 | Hästveda klockaregård, Hästveda församling, Hässleholm (L) |
24520 | I3375 | JÖNSSON THOMAEUS, Jöns Peter | 2 Aug 1812 | Hästveda 4, Hästveda församling, Hässleholm (L) |
24521 | I50564 | NILSDOTTER, HANNA | 7 Aug 1812 | Sövestads församling, Ystad (M) |
24522 | I17300 | PERSDOTTER, KARNA | 10 Aug 1812 | Brönnestad, Östra Klagstorps församling, Trelleborg (M) |
24523 | I21167 | ANDERSDOTTER, CHRISTINA | 11 Aug 1812 | Häljaryds nedergård, Rogberga församling, Jönköping (F) |
24524 | I15718 | JÖNSDOTTER, BENGTA | 12 Aug 1812 | Kyrkheddinge församling, Staffanstorp (M) |
24525 | I6759 | PERSSON, PETRUS | 13 Aug 1812 | Skansholm, Vilhelmina församling, Vilhelmina (AC) |
24526 | I6375 | NILSDOTTER, BENGTA | 15 Aug 1812 | Gröstorp 5, Gladsax församling, Simrishamn (L) |
24527 | I47781 | SVENSDOTTER, PERNILLA | 16 Aug 1812 | Fladalt, Våxtorps församling, Laholm (N) |
24528 | I2833 | NILSDOTTER, BENGTA | 19 Aug 1812 | Fjärdingslöv 8, Gylle församling, Trelleborg (M) |
24529 | I25540 | JOHANSSON SANDBERG, NILS | 19 Aug 1812 | Västra Häglinge, Häglinge församling, Hässleholm (L) |
24530 | I26116 | MATHIASDOTTER BÄCKMAN, Anna Charlotta | 19 Aug 1812 | Blacke, Lövångers församling, Skellefteå (AC) |
24531 | I55694 | OLSDOTTER, ANNA | 25 Aug 1812 | Knutstorp 2, Djurröds församling, Kristianstad (L) |
24532 | I6470 | BENGTSDOTTER, BOLLA | 28 Aug 1812 | Östra Vemmerlöv 2, Östra Vemmerlövs församling, Simrishamn (L) |
24533 | I28121 | JÖNSDOTTER, KJERSTINA | 28 Aug 1812 | Tjustorp 20, Smedstorps församling, Tomelilla (L) |
24534 | I18638 | GUSTAFSSON BOLIN, GUSTAF | 2 Sep 1812 | Häldetorp, Brandstorps församling, Habo (F) |
24535 | I53896 | PERSSON, JÖNS | 3 Sep 1812 | Onslunda 35, Onslunda församling, Tomelilla (L) |
24536 | I18166 | SVENSSON, MÅNS | 5 Sep 1812 | Lindholm, Svedala församling, Svedala (M) |
24537 | I6977 | JONSDOTTER, Anna Kristina | 6 Sep 1812 | Asplunda, Arvidsjaurs församling, Arvidsjaur (BD) |
24538 | I54480 | PERSDOTTER, JOHANNA | 11 Sep 1812 | Fastarp 4, Östra Ljungby församling, Klippan (L) |
24539 | I11446 | JÖNSSON SÖDERSTRÖM, ANDERS | 12 Sep 1812 | Sörby 8, Anderslövs församling, Trelleborg (M) |
24540 | I21169 | OLSDOTTER, Lena Kajsa | 16 Sep 1812 | Norra Fagerhult, Fliseryds församling, Mönsterås (H) |
24541 | I2893 | OLSSON, NILS | 21 Sep 1812 | Äspö 7, Äspö församling, Trelleborg (M) |
24542 | I1886 | JÖNSSON FÄLT, PER | 23 Sep 1812 | Kvärlöv 6, Annelövs församling, Landskrona (M) |
24543 | I22547 | MATTSSON, ANDERS | 30 Sep 1812 | Stora Beddinge, Källstorps församling, Trelleborg (M) |
24544 | I3145 | PERSDOTTER, INGAR | 1 Okt 1812 | Hemmestorp 5, Everlövs församling, Sjöbo (M) |
24545 | I54404 | LARSDOTTER, KJERSTINA | 3 Okt 1812 | Skårby 6, Skårby församling, Ystad (M) |
24546 | I2416 | BENGTSSON, JÖNS | 4 Okt 1812 | Östra Kärrstorp 6, Östra Kärrstorps församling, Sjöbo (M) |
24547 | I38592 | OLOFSSON, PER | 8 Okt 1812 | Håle hökgård, Håle församling, Grästorp (R) |
24548 | I18156 | MÅNSSON, NILS | 12 Okt 1812 | Listarum 3, Smedstorps församling, Tomelilla (L) |
24549 | I8533 | JONSDOTTER, Britta Maja | 13 Okt 1812 | Stommen, Hopperud, Gestads församling, Vänersborg (P) |
24550 | I13631 | PERSSON, MÅRTEN | 19 Okt 1812 | Gärarp 19, Bollerups församling, Tomelilla (L) |
«Föregående «1 ... 487 488 489 490 491 492 493 494 495 ... 763» Nästa»