SASSERSSON, NILS
1779 - 1847 (67 år)1. SASSERSSON, NILS föddes den 28 Aug 1779 i Hagestad, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 29 Aug 1779 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 9 Feb 1847 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 14 Feb 1847 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L). NILS gift TUVESDOTTER, ANNA den 24 Mar 1809 i Löderups församling, Ystad (L). ANNA (dotter till MÅNSSON, TUVE och LARSDOTTER, KERSTINA) föddes den 29 Jan 1780 i Hagestad, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 6 Feb 1780 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 24 Jul 1831 i Hagestad 64, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 31 Jul 1831 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L). [Familjeöversikt] [Familjediagram]
Barn:
- 2. NILSDOTTER, UNA föddes den 17 Maj 1812 i Hagestad, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 18 Maj 1812 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 11 Nov 1883 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 18 Nov 1883 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L).
Generation: 2
2. NILSDOTTER, UNA (1.NILS1) föddes den 17 Maj 1812 i Hagestad, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 18 Maj 1812 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 11 Nov 1883 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 18 Nov 1883 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L). UNA gift JÖNSSON, ÅKE Okänt i Plats okänd . ÅKE (son till KNUTSSON, JÖNS och ÅKESDOTTER, MÄTTA) föddes den 16 Mar 1800 i Hagestad, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 18 Mar 1800 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 9 Jun 1869 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 13 Jun 1869 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L). [Familjeöversikt] [Familjediagram]
Barn:
- 3. ÅKESSON, JÖNS föddes den 21 Maj 1830 i Hagestad 64, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 23 Maj 1830 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 9 Apr 1884 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 20 Apr 1884 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L).
- 4. ÅKESSON, NILS föddes den 8 Sep 1832 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 9 Sep 1832 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 17 Okt 1905 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; begravdes den 22 Okt 1905 i Borrby kyrkogård, Simrishamn (L) .
- 5. ÅKESSON, SVEN föddes den 28 Mar 1835 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 29 Mar 1835 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 30 Jun 1893 i Hagestad 31, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 7 Jul 1893 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L).
- 6. ÅKESDOTTER, ANNA föddes den 19 Aug 1837 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 20 Aug 1837 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 31 Aug 1837 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 24 Sep 1837 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L).
- 7. ÅKESSON, LARS föddes den 17 Mar 1841 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 18 Mar 1841 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 26 Aug 1847 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 29 Aug 1847 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L).
- 8. ÅKESSON, PER föddes den 26 Jun 1848 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 26 Jun 1848 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 18 Nov 1915 i Hagestad 23, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 26 Nov 1915 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L).
Generation: 3
3. ÅKESSON, JÖNS (2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 21 Maj 1830 i Hagestad 64, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 23 Maj 1830 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 9 Apr 1884 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 20 Apr 1884 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L). 4. ÅKESSON, NILS (2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 8 Sep 1832 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 9 Sep 1832 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 17 Okt 1905 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; begravdes den 22 Okt 1905 i Borrby kyrkogård, Simrishamn (L) . NILS gift LARSDOTTER, MÄTTA den 27 Dec 1860 i Plats okänd . MÄTTA (dotter till MÅRTENSSON, Lars och HENRIKSDOTTER, HANNA) föddes den 28 Jun 1838 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 28 Jun 1838 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 14 Feb 1898 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; begravdes den 23 Feb 1898 i Borrby kyrkogård, Simrishamn (L) . [Familjeöversikt] [Familjediagram]
Barn:
- 9. NILSSON, PER föddes den 31 Okt 1861 i Sandby 19, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 1 Nov 1861 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 12 Feb 1933 i Sälshög, Tryde församling, Tomelilla (L); begravdes den 18 Feb 1933 i Tryde kyrkogård, Tomelilla (L).
- 10. NILSSON, LARS föddes den 3 Maj 1863 i Sandby 20, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 4 Maj 1863 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 16 Nov 1865 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; begravdes den 25 Nov 1865 i Borrby kyrkogård, Simrishamn (L) .
- 11. NILSDOTTER GIFT PERSSON, HANNA föddes den 19 Jan 1866 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 19 Jan 1866 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 1 Mar 1929 i Bolshögs församling, Simrishamn (L); begravdes den 10 Mar 1929 i Bolshögs kyrkogård, Simrishamn (L).
- 12. NILSDOTTER GIFT HANSSON, ANNA föddes den 10 Apr 1868 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 10 Apr 1868 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 31 Jul 1942 i Östra Herrestad 58, Östra Herrestads församling, Simrishamn (L); begravdes i Plats okänd.
- 13. NILSSON, MARTIN föddes den 4 Maj 1871 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 6 Maj 1871 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 22 Sep 1945 i Ramlösa stadsäga 430, Raus församling, Helsingborg (M); begravdes den 26 Sep 1945 i Råå kyrkogård, Helsingborg (M).
- 14. NILSDOTTER GIFT CLAUSEN, MATHILDA föddes den 4 Maj 1871 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 6 Maj 1871 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 4 Mar 1928 i Rutskers församling, Bornholm, Danmark; begravdes den 9 Mar 1928 i Rutskers kyrkogård, Bornholm, Danmark .
- 15. NILSSON HAAK, AUGUST föddes den 3 Maj 1873 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 9 Maj 1873 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 3 Jan 1952 i Östra Herrestad 3:5, Östra Herrestads församling, Simrishamn (L); begravdes i Plats okänd.
- 16. NILSSON, VIKTOR föddes den 10 Nov 1875 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 15 Nov 1875 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 13 Nov 1965 i Västra Skrävlinge församling, Malmö (M); begravdes den 20 Nov 1965 i Västra Skrävlinge kyrkogård, Malmö (M).
- 17. NILSSON, HENRIK föddes den 25 Maj 1878 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 30 Maj 1878 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; och dog i Plats okänd ; begravdes i Plats okänd .
5. ÅKESSON, SVEN (2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 28 Mar 1835 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 29 Mar 1835 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 30 Jun 1893 i Hagestad 31, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 7 Jul 1893 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L). 6. ÅKESDOTTER, ANNA (2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 19 Aug 1837 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 20 Aug 1837 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 31 Aug 1837 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 24 Sep 1837 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L). 7. ÅKESSON, LARS (2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 17 Mar 1841 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 18 Mar 1841 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 26 Aug 1847 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 29 Aug 1847 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L). 8. ÅKESSON, PER (2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 26 Jun 1848 i Hagestad 2, Löderups församling, Ystad (L); döptes den 26 Jun 1848 i Löderups församling, Ystad (L); dog den 18 Nov 1915 i Hagestad 23, Löderups församling, Ystad (L); begravdes den 26 Nov 1915 i Löderups gamla kyrkogård, Ystad (L).
Generation: 4
9. NILSSON, PER (4.NILS3, 2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 31 Okt 1861 i Sandby 19, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 1 Nov 1861 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 12 Feb 1933 i Sälshög, Tryde församling, Tomelilla (L); begravdes den 18 Feb 1933 i Tryde kyrkogård, Tomelilla (L). PER gift OLSDOTTER, HANNA den 9 Apr 1887 i Borrby församling, Simrishamn (L) . HANNA föddes den 13 Mar 1861 i Borrby 13, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 16 Mar 1861 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 1 Dec 1906 i Sälshög 4, Tryde församling, Tomelilla (L); begravdes den 8 Dec 1906 i Tryde kyrkogård, Tomelilla (L). [Familjeöversikt] [Familjediagram]
Barn:
- 18. PERSDOTTER, HILDA föddes den 28 Dec 1887 i Borrby 13, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 6 Jan 1888 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 16 Feb 1967 i Tomelilla, Tomelilla församling, Tomelilla (L); begravdes den 25 Feb 1967 i Tryde kyrkogård, Tomelilla (L).
- 19. PERSSON, IVAR föddes den 23 Jan 1889 i Sälshögs boställe, Tryde församling, Tomelilla (L); döptes den 3 Feb 1889 i Tryde församling, Tomelilla (L); dog den 4 Jul 1975 i Raus församling, Helsingborg (M); begravdes den 17 Jul 1975 i Raus kyrkogård, Helsingborg (M).
- 20. PERSSON, JANNE föddes den 25 Sep 1890 i Sälshögs boställe, Tryde församling, Tomelilla (L); döptes den 5 Okt 1890 i Tryde församling, Tomelilla (L); dog den 3 Apr 1969 i Östra vemmerlöv 24:46, Östra Vemmerlövs församling, Simrishamn (L); begravdes den 11 Apr 1969 i Östra Vemmerlövs kyrkogård, Simrishamn (L).
- 21. PERSDOTTER GIFT NYSTRÖM, IDA föddes den 25 Sep 1892 i Sälshögs boställe, Tryde församling, Tomelilla (L); döptes den 9 Okt 1892 i Tryde församling, Tomelilla (L); dog den 11 Okt 1979 i Husie församling, Malmö (M); begravdes den 19 Okt 1979 i Västra Skrävlinge kyrkogård, Malmö (M).
- 22. PERSDOTTER GIFT MALMGREN, Selma Maria föddes den 30 Jun 1896 i Sälshögs boställe, Tryde församling, Tomelilla (L); döptes den 15 Jul 1896 i Tryde församling, Tomelilla (L); dog den 8 Dec 1975 i Höganäs församling, Höganäs (M); begravdes den 22 Dec 1975 i Höganäs kyrkogård, Höganäs (M).
- 23. PERSSON, Nils Holger föddes den 1 Jul 1896 i Sälshögs boställe, Tryde församling, Tomelilla (L); döptes den 11 Jul 1896 i Tryde församling, Tomelilla (L); dog den 30 Jul 1957 i Tomelilla, Tomelilla församling, Tomelilla (L); begravdes den 5 Aug 1957 i Tryde kyrkogård, Tomelilla (L).
- 24. PERSSON, JOHAN föddes den 22 Apr 1899 i Sälshögs boställe, Tryde församling, Tomelilla (L); döptes den 21 Maj 1899 i Tryde församling, Tomelilla (L); dog den 2 Aug 1975 i Tomelilla, Tomelilla församling, Tomelilla (L); begravdes den 8 Aug 1975 i Tomelilla nya kyrkogård, Tomelilla (L).
- 25. PERSSON, ERIK föddes den 16 Mar 1902 i Sälshög 4, Tryde församling, Tomelilla (L); döptes den 24 Mar 1902 i Tryde församling, Tomelilla (L); dog den 25 Mar 1902 i Sälshög 4, Tryde församling, Tomelilla (L); begravdes den 29 Mar 1902 i Tryde kyrkogård, Tomelilla (L).
- 26. PERSSON, Erik Gunnar föddes den 4 Jul 1904 i Sälshög 4, Tryde församling, Tomelilla (L); döptes den 24 Jul 1904 i Tryde församling, Tomelilla (L); dog den 27 Maj 1994 i Tomelilla, Tomelilla församling, Tomelilla (L); begravdes den 16 Jun 1994 i Tomelilla nya kyrkogård, Tomelilla (L).
10. NILSSON, LARS (4.NILS3, 2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 3 Maj 1863 i Sandby 20, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 4 Maj 1863 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 16 Nov 1865 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; begravdes den 25 Nov 1865 i Borrby kyrkogård, Simrishamn (L) . 11. NILSDOTTER GIFT PERSSON, HANNA (4.NILS3, 2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 19 Jan 1866 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 19 Jan 1866 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 1 Mar 1929 i Bolshögs församling, Simrishamn (L); begravdes den 10 Mar 1929 i Bolshögs kyrkogård, Simrishamn (L). HANNA gift PERSSON, HÅKAN den 8 Dec 1888 i Bolshögs församling, Simrishamn (L). HÅKAN (son till HANSSON, PER och NILSDOTTER, ELNA) föddes den 19 Feb 1856 i Östra Vemmerlöv 6 och 14 och 15, Östra Vemmerlövs församling, Simrishamn (L); döptes den 24 Feb 1856 i Östra Vemmerlövs församling, Simrishamn (L); dog den 6 Maj 1933 i Bolshögs församling, Simrishamn (L); begravdes den 13 Maj 1933 i Bolshögs kyrkogård, Simrishamn (L). [Familjeöversikt] [Familjediagram]
Barn:
- 27. HÅKANSSON, WALFRID föddes den 12 Okt 1889 i Glimminge 4, Bolshögs församling, Simrishamn (L); döptes den 26 Okt 1889 i Bolshögs församling, Simrishamn (L); dog den 9 Nov 1962 i Glimminge 1:16, Bolshögs församling, Simrishamn (L); begravdes den 16 Nov 1962 i Bolshögs kyrkogård, Simrishamn (L).
- 28. HÅKANSSON GIFT ANDERSSON, ALMA föddes den 29 Jun 1893 i Glimminge 4, Bolshögs församling, Simrishamn (L); döptes den 22 Jul 1893 i Bolshögs församling, Simrishamn (L); dog den 30 Mar 1961 i Tullstorp 3:11, Borrby församling, Simrishamn (L) ; begravdes den 6 Apr 1961 i Borrby kyrkogård, Simrishamn (L) .
- 29. HÅKANSSON, ELNA föddes den 8 Apr 1897 i Glimminge 4, Bolshögs församling, Simrishamn (L); döptes Okänt i Bolshögs församling, Simrishamn (L); dog den 28 Mar 1964 i Borrby 4:13, Borrby församling, Simrishamn (L) ; begravdes i Borrby kyrkogård, Simrishamn (L) .
- 30. HÅKANSSON, MÄRTA föddes den 7 Dec 1902 i Glimminge 4, Bolshögs församling, Simrishamn (L); döptes Okänt i Bolshögs församling, Simrishamn (L); dog den 22 Dec 1992 i Bolshögs församling, Simrishamn (L); begravdes den 26 Jan 1993 i Bolshögs kyrkogård, Simrishamn (L).
- 31. HÅKANSSON, EDVARD föddes den 18 Mar 1905 i Glimminge 4, Bolshögs församling, Simrishamn (L); döptes Okänt i Bolshögs församling, Simrishamn (L); dog den 6 Nov 1991 i Simrishamns församling, Simrishamn (L); begravdes den 2 Dec 1991 i Simrishamns norra kyrkogård, Simrishamn (L).
12. NILSDOTTER GIFT HANSSON, ANNA (4.NILS3, 2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 10 Apr 1868 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 10 Apr 1868 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 31 Jul 1942 i Östra Herrestad 58, Östra Herrestads församling, Simrishamn (L); begravdes i Plats okänd. ANNA gift HANSSON, ANDERS den 21 Nov 1891 i Nevishögs församling, Staffanstorp (M). ANDERS föddes den 18 Jan 1862 i Tunby 34, Smedstorps församling, Tomelilla (L); döptes den 25 Jan 1862 i Smedstorps församling, Tomelilla (L); dog den 27 Okt 1932 i Gärsnäs gård, Östra Herrestads församling, Simrishamn (L); begravdes i Plats okänd. [Familjeöversikt] [Familjediagram]
Barn:
- 32. ANDERSDOTTER GIFT LARSSON BLIXT, HILMA Beata föddes den 23 Feb 1892 i Nevishög 1, Nevishögs församling, Staffanstorp (M); döptes den 5 Mar 1892 i Nevishögs församling, Staffanstorp (M); dog den 8 Feb 1967 i Östra Herrestad 19:9, Östra Herrestads församling, Simrishamn (L); begravdes den 15 Feb 1967 i Östra Herrestads kyrkogård, Simrishamn (L).
- 33. ANDERSSON, Nils Albin föddes den 12 Feb 1894 i Stora Bjällerup 4, Bjällerups församling, Staffanstorp (M); döptes den 4 Mar 1894 i Bjällerups församling, Staffanstorp (M); dog den 3 Sep 1896 i Stora Bjällerup 4, Bjällerups församling, Staffanstorp (M); begravdes den 6 Sep 1896 i Bjällerups kyrkogård, Staffanstorp (M).
- 34. HANSSON GIFT PERSSON, Annie Maria föddes den 4 Apr 1900 i Torup, Bara församling, Svedala (M); döptes den 16 Apr 1900 i Bara församling, Svedala (M); dog den 11 Jul 1995 i Stiby församling, Simrishamn (L); begravdes den 28 Jul 1995 i Rörums norra kyrkogård, Simrishamn (L).
13. NILSSON, MARTIN (4.NILS3, 2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 4 Maj 1871 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 6 Maj 1871 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 22 Sep 1945 i Ramlösa stadsäga 430, Raus församling, Helsingborg (M); begravdes den 26 Sep 1945 i Råå kyrkogård, Helsingborg (M). MARTIN gift SVENSDOTTER GIFT NILSSON, CAROLINA den 29 Dec 1897 i Hammarlunda församling, Eslöv (M). CAROLINA föddes den 7 Aug 1876 i Lönshult, Hammarlunda församling, Eslöv (M); döptes den 13 Aug 1876 i Hammarlunda församling, Eslöv (M); dog den 2 Mar 1945 i Ramlösa stadsäga 430, Raus församling, Helsingborg (M); begravdes den 7 Mar 1945 i Raus kyrkogård, Helsingborg (M). [Familjeöversikt] [Familjediagram]
Barn:
- 35. NILSSON GIFT SVENSSON, Annie Maria föddes den 14 Jan 1898 i Gluggstorp 5, Ottarps församling, Helsingborg (M); döptes Okänt i Ottarps församling, Helsingborg (M); dog den 25 Dec 1992 i Raus församling, Helsingborg (M); begravdes den 26 Jan 1993 i Raus kyrkogård, Helsingborg (M).
- 36. NILSSON, SIGFRID Emanuel föddes den 14 Nov 1899 i Raus 1, Raus församling, Helsingborg (M); döptes den 10 Dec 1899 i Raus församling, Helsingborg (M); dog den 15 Maj 1901 i Raus 8, Raus församling, Helsingborg (M); begravdes den 21 Maj 1901 i Råå kyrkogård, Helsingborg (M).
14. NILSDOTTER GIFT CLAUSEN, MATHILDA (4.NILS3, 2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 4 Maj 1871 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 6 Maj 1871 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 4 Mar 1928 i Rutskers församling, Bornholm, Danmark; begravdes den 9 Mar 1928 i Rutskers kyrkogård, Bornholm, Danmark . MATHILDA gift CLAUSEN, Claus Christian den 4 Maj 1898 i Hasle kyrka, Hasle församling, Bornholm, Danmark. Claus föddes den 19 Jan 1861 i Rutskers församling, Bornholm, Danmark; döptes den 10 Mar 1861 i Rutskers kyrka, Rutskers församling, Bornholm, Danmark ; dog den 20 Jan 1907 i Rutskers församling, Bornholm, Danmark; begravdes den 30 Jan 1907 i Köpenhamns Västra kyrkogård, Köpenhamn, Själland, Danmark . [Familjeöversikt] [Familjediagram]
Barn:
- 37. CLAUSEN, Ellen Kristine föddes den 28 Jan 1900 i Rutskers församling, Bornholm, Danmark; döptes den 18 Mar 1900 i Rutskers kyrka, Rutskers församling, Bornholm, Danmark ; dog den 5 Maj 1994 i Stubbeköbings församling, Guldborgsund, Falster, Danmark ; begravdes i Plats okänd.
- 38. CLAUSEN, Sigfred Anker föddes den 22 Okt 1902 i Rutskers församling, Bornholm, Danmark; döptes den 28 Dec 1902 i Rutskers kyrka, Rutskers församling, Bornholm, Danmark ; dog den 17 Feb 1989 i Allinge, Allinge-Sandvig församling, Bornholm, Danmark; begravdes den 22 Feb 1989 i Allinge kyrkogård, Bornholm, Danmark.
- 39. CLAUSEN GIFT PEDERSEN, KLAUDINE Petrea föddes den 26 Sep 1905 i Rutskers församling, Bornholm, Danmark; döptes den 12 Nov 1905 i Rutskers kyrka, Rutskers församling, Bornholm, Danmark ; dog den 14 Mar 1937 i Rutskers församling, Bornholm, Danmark; begravdes den 19 Mar 1937 i Rutskers kyrkogård, Bornholm, Danmark .
15. NILSSON HAAK, AUGUST (4.NILS3, 2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 3 Maj 1873 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 9 Maj 1873 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 3 Jan 1952 i Östra Herrestad 3:5, Östra Herrestads församling, Simrishamn (L); begravdes i Plats okänd. 16. NILSSON, VIKTOR (4.NILS3, 2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 10 Nov 1875 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 15 Nov 1875 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; dog den 13 Nov 1965 i Västra Skrävlinge församling, Malmö (M); begravdes den 20 Nov 1965 i Västra Skrävlinge kyrkogård, Malmö (M). 17. NILSSON, HENRIK (4.NILS3, 2.UNA2, 1.NILS1) föddes den 25 Maj 1878 i Sandby 10, Borrby församling, Simrishamn (L) ; döptes den 30 Maj 1878 i Borrby församling, Simrishamn (L) ; och dog i Plats okänd ; begravdes i Plats okänd .