Rapport: Födelse, först född I
Beskrivning: Visar alla personer i ordning från först till sist födda
Träffar 25351 till 25400 av 37968 » Kommaseparerad CSV-fil
«Föregående «1 ... 504 505 506 507 508 509 510 511 512 ... 760» Nästa»
# | Person-ID | Fullständigt namn | Födelsedag | Födelseort |
---|---|---|---|---|
25351 | I9538 | NILSSON, ANDERS | 6 Dec 1819 | Törringe 11, Törringe församling, Svedala (M) |
25352 | I10061 | OLSDOTTER, MARNA | 6 Dec 1819 | Hjärås 1, Östraby församling, Hörby (M) |
25353 | I21456 | JÖNSDOTTER, KERSTI | 9 Dec 1819 | Ståstorp, Västra Tommarps församling, Trelleborg (M) |
25354 | I10968 | PERSDOTTER LUNDSTRÖM, ELNA | 10 Dec 1819 | Billinge, Billinge församling, Eslöv (M) |
25355 | I12960 | BENGTSDOTTER, ELNA | 11 Dec 1819 | Högestad 3, Högestads församling, Ystad (M) |
25356 | I28543 | OLSSON, ANDERS | 12 Dec 1819 | Ruuthsbo, Bjäresjö församling, Ystad (M) |
25357 | I28870 | OLSDOTTER, ANNA | 12 Dec 1819 | Stenhusen, Gårdstånga församling, Eslöv (M) |
25358 | I9704 | PERSDOTTER, ANNA | 17 Dec 1819 | Strand, Brunskogs församling, Arvika (S) |
25359 | I48351 | GABRIELSSON, CARL Magnus | 19 Dec 1819 | Kompersmåla torp, Almundsryds församling, Tingsryd (G) |
25360 | I10967 | SVENSSON LUNDSTRÖM, ANDERS | 25 Dec 1819 | Ängahuset, Ljungby hus, Riseberga församling, Klippan (L) |
25361 | I18927 | OLSSON, NILS | 1820 | Plats okänd |
25362 | I53777 | ANDERSDOTTER, ELIN | 1820 | Söderåkra församling, Torsås (H) |
25363 | I25232 | MÅNSDOTTER GIFT OLSSON, BENGTA | 1 Jan 1820 | Plats okänd |
25364 | I5108 | BLOM, Brita Sara Jonatha | 2 Jan 1820 | Häggås, Dorotea församling, Dorotea (AC) |
25365 | I3810 | PERSSON, MÅNS | 5 Jan 1820 | Farabol, Jämshögs församling, Olofström (K) |
25366 | I23381 | NILSSON, SVEN | 6 Jan 1820 | Jonstorp, Osby församling, Osby (L) |
25367 | I17871 | NILSSON, SVEN | 7 Jan 1820 | Örum 28, Hörups församling, Ystad (M) |
25368 | I6542 | NILSDOTTER, Marta Cajsa | 25 Jan 1820 | Långsele 2, Dorotea församling, Dorotea (AC) |
25369 | I28123 | JÖNSDOTTER, ELSE | 30 Jan 1820 | Tjustorp 20, Smedstorps församling, Tomelilla (L) |
25370 | I32794 | ANDERSSON, ANDREAS | 8 Feb 1820 | Lilla Skoghus, Genarps församling, Lund (M) |
25371 | I8601 | OLSSON, MÅNS | 14 Feb 1820 | Högestorp 4, Reslövs församling, Eslöv (M) |
25372 | I36537 | BENGTSSON, NILS | 17 Feb 1820 | Djurhus, Slimminge församling, Skurup (M) |
25373 | I31454 | ERIKSSON TÖRSLUND, NICOLAUS | 18 Feb 1820 | Ödevatsmåla, Vissefjärda församling, Emmaboda (H) |
25374 | I55446 | JENSDOTTER, Ane Cathrine | 21 Feb 1820 | Farsö församling, Farsö, Jylland, Danmark |
25375 | I38549 | PERSDOTTER, ANNA | 23 Feb 1820 | Tygelsjö församling, Malmö (M) |
25376 | I5251 | ELIASSON, ELIAS | 1 Mar 1820 | Västra Ormsjö, Dorotea församling, Dorotea (AC) |
25377 | I351 | PERSSON, OLA | 3 Mar 1820 | Gärdslöv 26, Gärdslövs församling, Trelleborg (M) |
25378 | I12155 | JONSSON, JÖNS Magnus | 3 Mar 1820 | Ammer, Ragunda församling, Ragunda (Z) |
25379 | I42652 | HANSEN, Hans Görgen | 16 Mar 1820 | Danmark |
25380 | I54793 | JÖNSSON, ANDERS | 16 Mar 1820 | Östra Torn, Lunds stadsförsamling, Lund (M) |
25381 | I40233 | JONASSON, CARL | 19 Mar 1820 | Böta 3, Långemåla församling, Högsby (H) |
25382 | I26431 | JÖNSDOTTER, ELNA | 20 Mar 1820 | Norra Börringe 6, Gustavs församling, Svedala (M) |
25383 | I6488 | LARSSON, PER | 22 Mar 1820 | Östra Herrestad 22, Östra Herrestads församling, Simrishamn (L) |
25384 | I24890 | JÖNSSON NORDSTRÖM, OLA | 23 Mar 1820 | Vanstads församling, Sjöbo (M) |
25385 | I13342 | PERSSON KOLLBERG, JOHANNES | 24 Mar 1820 | Kollinge, Västra Karups församling, Båstad (L) |
25386 | I9954 | ANDERSSON, NILS | 25 Mar 1820 | Lilla Häckenfelt, Slimminge församling, Skurup (M) |
25387 | I53077 | PERSSON, BENGT | 25 Mar 1820 | Snårestad, Snårestads församling, Ystad (M) |
25388 | I22825 | OLOFSDOTTER, ANNA | 26 Mar 1820 | Havrida, Barkeryds församling, Nässjö (F) |
25389 | I11873 | HELGESSON, Stina Lovisa | 30 Mar 1820 | Ledåsa mölla, Lövestads församling, Sjöbo (M) |
25390 | I6100 | ANDERSDOTTER, ELNA | 1 Apr 1820 | Plats okänd |
25391 | I51806 | ANDERSDOTTER, CATHRINA | 1 Apr 1820 | Österhästbo, Torsåkers församling, Hofors (X) |
25392 | I6045 | MÅRTENSSON, LARS | 3 Apr 1820 | Skårby 10, Skårby församling, Ystad (M) |
25393 | I9455 | ÅKERHULT, Anna Susanna | 5 Apr 1820 | Saxtorps församling, Landskrona (M) |
25394 | I40264 | TORKELSDOTTER, BOEL | 6 Apr 1820 | Lackalänga församling, Kävlinge (M) |
25395 | I6967 | OLOFSSON, OLOF | 7 Apr 1820 | Holmträsk, Norsjö församling, Norsjö (AC) |
25396 | I18781 | ERIKSSON, ANDERS | 8 Apr 1820 | Överselö församling, Strängnäs (D) |
25397 | I27058 | ANDERSSON, HANS | 9 Apr 1820 | Gärarp 18, Tosterups församling, Tomelilla (L) |
25398 | I9658 | HENRIKSSON ÖSTERGREN, Johan Henrik | 10 Apr 1820 | Badlingsta, Huddinge församling, Huddinge (AB) |
25399 | I374 | OLSSON, NILS | 11 Apr 1820 | Slimminge 12, Slimminge församling, Skurup (M) |
25400 | I3458 | TRULSSON, LARS | 15 Apr 1820 | Kruseboda, Örkeneds församling, Osby (L) |
«Föregående «1 ... 504 505 506 507 508 509 510 511 512 ... 760» Nästa»