Rapport: Födelse, först född I
Beskrivning: Visar alla personer i ordning från först till sist födda
Träffar 24601 till 24650 av 38103 » Kommaseparerad CSV-fil
«Föregående «1 ... 489 490 491 492 493 494 495 496 497 ... 763» Nästa»
# | Person-ID | Fullständigt namn | Födelsedag | Födelseort |
---|---|---|---|---|
24601 | I21443 | MÅRTENSSON, HANS | 14 Apr 1813 | Vissmarlöv 1, Hyby församling, Svedala (M) |
24602 | I7547 | JAKOBSSON, ANDERS | 15 Apr 1813 | Långsele, Dorotea församling, Dorotea (AC) |
24603 | I15686 | PERSDOTTER, KARNA | 17 Apr 1813 | Löderup 5, Löderups församling, Ystad (L) |
24604 | I8476 | ANDERSDOTTER, Christina Sofia | 18 Apr 1813 | Skravestad, Örtomta församling, Linköping (E) |
24605 | I8632 | JOACHIMSSON ÅBERG, PER | 24 Apr 1813 | Nöbbelöv, Västra Sallerups församling, Eslöv (M) |
24606 | I25678 | LARSDOTTER, PERNILLA | 26 Apr 1813 | Anderslöv, Anderslövs församling, Trelleborg (M) |
24607 | I27946 | NILSSON, JÖNS | 29 Apr 1813 | Tosthult, Örkeneds församling, Osby (L) |
24608 | I3163 | CHRISTOFFERSSON, MÅRTEN | 2 Maj 1813 | Veberöd 20, Veberöds församling, Lund (M) |
24609 | I23282 | JOHANSSON SJÖSTRÖM, Carl Olof | 2 Maj 1813 | Umeå stadsförsamling, Umeå (AC) |
24610 | I4962 | JONSDOTTER KIHLSTRÖM, Maja Lotta | 13 Maj 1813 | Lerberga, Västra Ryds församling, Upplands Bro (AB) |
24611 | I1495 | JÖNSSON, NILS | 20 Maj 1813 | Skurup 23, Skurups församling, Skurup (M) |
24612 | I10640 | PERSDOTTER, BOLLA | 24 Maj 1813 | Svenstorp 3, Stora Köpinge församling, Ystad (M) |
24613 | I48273 | TRULSDOTTER, PERNILLA | 26 Maj 1813 | Ingelsträde 3, Väsby församling, Höganäs (M) |
24614 | I2401 | PERSDOTTER, INGAR | 27 Maj 1813 | Stiby 18, Stiby församling, Simrishamn (L) |
24615 | I643 | LARSSON, PER | 2 Jun 1813 | Dörröd 6, Veberöds församling, Lund (M) |
24616 | I9459 | NILSDOTTER, SISSELA | 3 Jun 1813 | Rosenlundshus, Mörarps församling, Helsingborg (M) |
24617 | I38822 | BENGTSSON, JÖNS | 3 Jun 1813 | Tången, Mörrums församling, Karlshamn (K) |
24618 | I32903 | FREDRIKSDOTTER HULTMAN, GRETA | 5 Jun 1813 | Rönneborg, Bosarps församling, Eslöv (M) |
24619 | I22757 | OLSSON HAGFELDT, MATS | 10 Jun 1813 | Löderups församling, Ystad (L) |
24620 | I27971 | MÅNSSON, MÅNS | 12 Jun 1813 | Vesslarp, Glimåkra församling, Östra Göinge (L) |
24621 | I1496 | HANSDOTTER, MÄTTA | 20 Jun 1813 | Skurups Gatuhus 4, Skurups församling, Skurup (M) |
24622 | I9159 | JOHANSSON, HANS | 21 Jun 1813 | Skarhult 3, Skarhults församling, Eslöv (M) |
24623 | I47326 | NILSSON, PER | 5 Jul 1813 | Röddinge, Röddinge församling, Sjöbo (M) |
24624 | I20726 | HANSDOTTER, KERSTINA | 7 Jul 1813 | Ättarp 7, Gödelövs församling, Lund (M) |
24625 | I54071 | NILSDOTTER, JEANNA/JANNA | 11 Jul 1813 | Everöd 10, Tryde församling, Tomelilla (L) |
24626 | I6374 | MÅRTENSSON, ANDERS | 15 Jul 1813 | Simris 23, Simris församling, Simrishamn (L) |
24627 | I36185 | SVENSSON SANDGREN, OLOF | 22 Jul 1813 | Öja Husartorp, Källna församling, Klippan (L) |
24628 | I11813 | NILSDOTTER, BENGTA | 23 Jul 1813 | Degeberga 3, Genarps församling, Lund (M) |
24629 | I25240 | PERSDOTTER, JOHANNA | 23 Jul 1813 | Fogdarp, Bosjöklosters församling, Höör (M) |
24630 | I27764 | JONASDOTTER, Birgitta Christina | 25 Jul 1813 | Granshults mellangård, Södra Solberga församling, Vetlanda (F) |
24631 | I10366 | PETTERSDOTTER, ANNA | 27 Jul 1813 | Nygårdshus, Lyngby församling, Lund (M) |
24632 | I46871 | NILSDOTTER, BENGTA | 27 Jul 1813 | Stävie församling, Kävlinge (M) |
24633 | I21448 | CHRISTOFFERSDOTTER, HANNA | 30 Jul 1813 | Plats okänd |
24634 | I8556 | OLOFSDOTTER, Inga Lena | 4 Aug 1813 | Malöga Helgesgård, Västra Tunhems församling, Vänersborg (P) |
24635 | I57177 | PERSSON, GERMUND | 5 Aug 1813 | Hököns torp, Loshults församling, Osby (L) |
24636 | I55733 | PÅLSDOTTER, HANNA | 6 Aug 1813 | Adseke 7, Norra Mellby församling, Hässleholm (L) |
24637 | I25740 | NICLASDOTTER NILSSON, Johanna Ulrika | 7 Aug 1813 | Skanör 14, Skanörs församling, Vellinge (M) |
24638 | I18451 | BENGTSDOTTER, KERSTIN | 9 Aug 1813 | Gränum, Jämshögs församling, Olofström (K) |
24639 | I12957 | BENGTSDOTTER, HANNA | 12 Aug 1813 | Högestad 3, Högestads församling, Ystad (M) |
24640 | I21166 | JOHANSSON STILLE, LARS | 14 Aug 1813 | Bogla hulugård, Rogberga församling, Jönköping (F) |
24641 | I6387 | ANDERSDOTTER, Elna Johanna | 15 Aug 1813 | Malmö garnisonsförsamling, Malmö (M) |
24642 | I18219 | JÖNSSON, CARL | 17 Aug 1813 | Björkeryd, Bräkne-Hoby församling, Ronneby (K) |
24643 | I49533 | LARSDOTTER, Greta Stina | 3 Sep 1813 | Stöcke, Umeå landsförsamling, Umeå (AC) |
24644 | I51830 | JANSSON HAMMARSTEDT, PER | 8 Sep 1813 | Wibyhyttan 16, Torsåkers församling, Hofors (X) |
24645 | I54471 | NILSDOTTER, ANNA | 9 Sep 1813 | Tagmåsa 1, Sövde församling, Sjöbo (M) |
24646 | I8371 | CARLSDOTTER LUNDBERG, Elsa Lena | 18 Sep 1813 | Geijersholm, Gustav Adolfs församling, Hagfors (S) |
24647 | I859 | OLSDOTTER, BOLLA | 19 Sep 1813 | Stenhusen, Löberöd, Hammarlunda församling, Eslöv (M) |
24648 | I22367 | SVENSSON, HANS | 19 Sep 1813 | Almö, Förkärla församling, Ronneby (K) |
24649 | I1346 | PERSSON, ERIK | 20 Sep 1813 | Hässleberga 2, Lyngby församling, Lund (M) |
24650 | I15813 | ANDERSSON, LARS | 23 Sep 1813 | Örum 11, Hörups församling, Ystad (M) |
«Föregående «1 ... 489 490 491 492 493 494 495 496 497 ... 763» Nästa»